VJS:n syyskokouksen päätöksiä

Vantaan Jalkapalloseura ry:n sääntömääräinen syyskokous järjestettiin maanantaina 28.10.2019.

Kokouksessa valittiin seuran hallitus, vahvistettiin seuran toimintasuunnitelma sekä talousarvio, ja päätettiin muista sääntömääräisistä asioista.

Hallituksen valinnan lisäksi kokouksessa hyväksyttiin tulevan kauden toiminta- ja taloussuunnitelman sekä seuran jäsenmaksut. Seuran jäsenmaksut pysyvät ennallaan, jäsenmaksun ollessa 50 euroa ja kannatusjäsenmaksun 30 euroa.

Seuran hallitukseen valittiin vuonna 2019 kaksivuotiselle hallituskaudelle Kaj-Erik Björkqvist, Jaakko Niinistö, Mikko Koivisto ja uutena kasvona hallitukseen noussut Annika Nyman-Paajanen. Vuonna 2018 kaksivuotiselle hallituskaudelle valitut Pekka Penttala, Jari Mäensivu ja Juha Kaitera täydentävät hallituksen, jonka puheenjohtajaksi valittiin yksimielisesti seuran pitkäaikaisin puheenjohtaja Kaj-Erik Björkqvist.

Lisätietoja:

Kim Ekroos
Toiminnanjohtaja
040 733 6481
kim.ekroos ( a ) vjs.fi