Vuosikokous hyväksyi tilinpäätöksen

Vantaan Jalkapalloseura ry:n vuosikokous hyväksyi keskiviikkona 28.2. yhdistyksen hallituksen sille esittämän toimintakertomuksen, tilinpäätöksen ja tilintarkastuskertomuksen sekä myönsi vastuuvapauden yhdistyksen hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille.

Seuran ylintä päätösvaltaa käyttävä seuran kokous kokoontui keskiviikkona 28.2.2024 sääntömääräisen vuosikokouksen merkeissä. Paikalla oli kaikkiaan kymmenen yhdistyksen jäsentä.

Kokous valitsi puheenjohtajakseen Kaj Björkqvist sekä sihteerikseen Janne Bruunin. Pöytäkirjan tarkastajiksi ja ääntenlaskijoiksi valittiin Karri Sillanpää ja Jari Mäensivu.

Kun toiminnanjohtaja Bruun oli esitellyt toimintakertomuksen ja tilinpäätöksen, kokous päätti vahvistaa tilintarkastajan tarkistaman tilinpäätöksen ja toimittaman tilintarkastuslausunnon sekä myöntää vastuuvapautuksen yhdistyksen hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille.

Toimintakertomus 2022-2023