PUMA-aika on käsillä!

VJS siirtyy kaudesta 2019 alkaen käyttämään PUMA-brändin tuotteita, ja sovitukset ovatkin olleet marraskuun lopulla Intersport Suomenojan seurakaupan henkilökunnan toimesta täydessä käynnissä.

Sovitustilaisuudet ovat olleet Intersportille kova rypistys, mutta huolimatta ajoittaisesta ruuhkasta, on sovitukset saatu vietyä isossa kuvassa hienosti läpi. Myös toimitusten pitäisi olla pikaisesti käynnissä, joten VJS-perhe pääsee pikaisesti kentille konkreettisesti uudella ilmeellä!

Varustekokonaisuutta, mallistoa, sovituksia, VJS-kauppaa ja kaikkea varusteisiin liittyvää kehitetään koko ajan, jotta sovittaminen, tilaaminen, käyttö ja palvelu toimisivat parhaalla mahdollisella tavalla. Seuran sivuilla varusteohjeistukset ja mallistot löytyvät täältä (HUOM! Sivu päivittyy alkuvaiheessa lähes viikoittain).

Varusteisiin liittyvissä kysymyksissä voi kääntyä joko seuran toimiston tai suoraan Intersportin seurakauppaan: Juha Remes, 050 350 1602 – juha.remes@intersport.fi.