VJS Sanomat 2023 julkaistu

VJS Sanomat on seuran kausijulkaisu, joka kertoo ajankohtaista tietoa seuramme toiminnasta. Laaja artikkelikattaus avaa mm. seuramme pelaajakehityksen, edustusjoukkueiden ja harrastamisen aloittamisen toimintojamme sekä paljon muuta.

VJS Sanomat on digitaalinen julkaisu, joka on luettavissa Issuu-palvelussa maksutta niin tietokoneen näytöltä, kuin mobiilissakin.

VJS Sanomien julkaisemista vastaa Vantaan Jalkapalloseura, vastaavana päätoimittajana toiminnanjohtaja Janne Bruun. Julkaisun taitto ja grafiikka on Juhana Peltomaan käsialaa ja artikkelien editoinnista on vastannut Annika Nyman-Paajanen.

Tekstejä ovat kirjoittaneet seuran päätoiminen henkilöstö sekä vapaaehtoiset.

– VJS Sanomat on julkaisu, joka pyrkii avaamaan VJS:n toimintaa erityisesti seuran ulkopuolisille, toki myös omalle yhteisöllemme. Julkaisussa on esitelty seuramme keskeisimpiä toimintoja, erityisesti tämän toimintavuoden toimintamme kärkiteemoja. Toivottavasti pidätte lukemastanne, kertoo seuran toiminnanjohtaja Janne Bruun.

VJS Sanomat on luettavissa Issuu-palvelussa – Siirry VJS Sanomiin

VJS Sanomat etusivu – Pääset lukemaan lehteä klikkaamalla kuvasta