Noah Kaijasilta VJS:n vuoden pelaaja

Viime vuoden tavoin hieman poikkeuksellinen jalkapallokausi paketoitiin myös tänä vuonna seuran palkittavien osalta poikkeuksellisella tavalla, sillä palkinnot jaettiin päättäjäisten sijaan miesten edustusjoukkueen viimeisen kotiottelun yhteydessä.

Joukkueiden kehittyjät ja vuoden urheilijat palkitaan joukkueiden omissa tapahtumissa, joten nyt palkittiin seuran valinnat; pienen ja ison kentän vuoden valmentajat, tyttö- ja poikapelaajat sekä VJS:n vuoden pelaaja. Tämä arvostettu palkintohan kantaa nimeä Juhani Ojala -palkinto, ja tänä vuonna palkinto myönnettiin hienon kauden pelanneelle Noah Kaijasillalle!

VJS:n vuoden 2021 palkitut

Vuoden valmentajat
Pieni kenttä/tytöt: Jussi-Pekka Isoviita
Pieni kenttä/pojat: Olli Hirvonen

Iso kenttä/tytöt: Velimatti Helasterä
Iso kenttä/pojat: Oskari Kujanen 

Vuoden Pelaajat
Pieni kenttä/tytöt: Emilia Hannula
Pieni kenttä/pojat: Eetu Hulkkonen 

Iso kenttä/naiset ja tytöt: Kaisa Mäki
Iso kenttä/miehet ja pojat: Kasper Viramäki

Vuoden pelaaja – Juhani Ojala-palkinto
Noah Kaijasilta

Kaikki joukkueiden palkitut löydätte täältä.

Onnittelut palkituille ja vielä kauttaan jatkaville tsemiä viimeisiin koitoksiin!