Vantaan Energia VJS:n kumppanina sykkii energiaa

VJS:n koutsit avasivat (ja rakensivat) uudistuneen miniareenan

Vantaan Energian ja VJS:n yhteistyö on jatkunut lähtien seuran ensimmäisestä omasta kentästä Vantaankoskella. Hankkeessa Vantaan Energia oli keskeisenä vaikuttajana, että projekti saatiin maaliin ja VJS:n toiminta oman kentän myötä täysin uudelle tasolle. Vuonna 2010 lähtenyt toiminnan sisällöllinen ja jäsenmäärien kehitys on ollut hyvin vauhdikasta.

– Yhteistyötä voi todellakin kuvata energiseksi, iloitsee toiminnanjohtaja Veli-Matti Yli-Rinne

Energisyyttä korostamaan laitettiin pystyyn Vantaan Energia Miniareena Aktia Areenalle.

– Mikä olisi ollut sopivampi tapa juhlistaa yhteistyötä, kun kenttä joka kaukalon lailla pitää pelit energisenä, kysyy Yli-Rinne

Vantaan Energia miniareena on kutsuva peliareena mutta sen käyttöön on useampikin yhtäaikaisia suunnitelmia.

– Näen, että iltapäivisin koulun jälkeen kentällä pelataan vauhdikkaita 4v4-pelejä, viikonloppuaamupäivisin se on erilaisten pienten lasten ja perhefutiksen käytössä ja odotan myös, että joukkueemme perustavat omia sisäisiä sarjoja, joita laaditun otteluohjelman mukaan pelataan miniareenalla ja näin saamme lisää liikettä ja pallokosketuksia sekä vapaa-ajalle maagista tekemistä, visio Yli-Rinne.

Miniareenan avauksen yhteydessä teimme tällaisen videon! Game on!