Kevätkokouksessa historiaa – Monica Wenell VJS:n kunniajäseneksi

534953_602506133096741_44481100_n

VJS:n Monica Wenell valittiin VJS:n kevätkokouksessa seuran ensimmäiseksi kunniajäseneksi. Wenellin ansiot VJS:n kehittäjänä ovat hyvin vaikuttavat.

Wenell on toiminut VJS:n joukkueenjohtajana nyt jo yhtäjaksoisesti lähes 15 vuotta. Hän on ollut mukana perustamassa uutta joukkuetta ja johtaa nykyään seuran miesten joukkuetta. Lisäksi Wenell on toiminut isossa roolissa seuran hallituksessa, jossa hän toimi varapuheenjohtajana ja hallituksen jäsenenä vuosina 2004-2014. Wenell on näiden vuosien aikana ollut mukana monissa erilaisissa koulutus- ja kehitystehtävissä.

  • Kunniajäseneksi voidaan hallituksen esityksestä yhdistyksen kokouksen päätöksellä kutsua henkilö.
  • Kunniajäsenen arvo on elinikäinen.
  • Kunniajäseniltä ja kunniapuheenjohtajalta ei peritä mitään maksuja.
  • Kunniajäsenellä ja kunniapuheenjohtajalla on yksi ääni seuran vuosikokouksissa